Blog

„Next Goal“ – organizacija, sieksianti futbolą Lietuvoje perteikti esminėmis jo spalvomis

Tiek praėję metai, tiek ir šie, neabejotinai, paliks ryškų pėdsaką, ne tik fizinėje, bet ir psichinėje žmonių sveikatoje. Gyvenant tokiomis neįprastomis sąlygomis, auga nerimo lygis ir depresyvios mintys, o dėl to, kyla įvairių socialinių problemų, kurias būtina spręsti nedelsiant.

Nepaisant sunkių iššūkių, pandemija į mus atsisuko, ne tik blogąją puse. Pamatėme, kad atėjus sunkiam laikotarpiui, sugebame mobilizuotis ir įgyvendinti prasmingas bei reikalingas iniciatyvas. Viena jų – nauja, nevyriausybinė sporto bei edukacinė organizacija „Next Goal“.

„Next Goal“ rūpinsis socialiai rizikingoje aplinkoje gyvenančių vaikų bei jaunimo tinkamu užimtumu.

Futbolas – įrankis, socialiniams pokyčiams

Kilusios krizės, dažniausiai, išryškina jau prieš tai išsišakojusias problemas. Viena jų – netinkamas vaikų bei jaunimo užimtumas, kuris užburia neigiamą, įvairių socialinių pasekmių ratą. Joms spręsti „Next Goal“ pasirinko futbolą bei kitus sporto užsiėmimus.

„Tas negatyvas, kuris dažnai supa mūsų šalies futbolą, apie jį sukuria tokį kvailą bei neigiamą stereotipą, per kurį mes užmirštame pačią futbolo esmę. Futbolas, pirmiausia yra socialinis reiškinys, kuris gali spręsti daug socialinių problemų“, – sako „Next Goal“ organizacijos vadovas Ovidijus Jurevičius.

Vienoje iš pirmųjų, planuojamų vykdyti programų, „Next Goal“ organizuos futbolo užsiėmimus socialiai rizikingoje aplinkoje gyvenantiems vaikams ir paaugliams.

Inspiravo „Vilnius Social Club“ ir „Common Goal“ organizacijos

Principas, kai futbolas yra naudojamas, kaip įrankis socialiniams pokyčiams, praktikuojamas jau ilgą laiką. Lietuvoje, vieni pirmųjų, tai pradėjo daryti „Vilnius Social Club“ organizacija, kuri dar 2013 metais pradėjo veiklą nuo futbolo užsiėmimų globos namuose augančių paauglių grupei.

„Matant, „Vilnius Social Club“ vadovo Cedrico Raffiero ir jo komandos, taip pat tokių užsienio organizacijų, kaip „Common Goal“ puikius ir prasmingus darbus bei perteikiamas vertybes, norisi prisidėti ir plėsti šios veiklos geografiją.

Tie prasmingi tikslai per futbolo ar kito sporto užsiėmimus siekti socialinės atskirties mažinimo ir ugdyti socialinius vaikų įgūdžius, fizinę bei emocinę jų būseną, visiškai atsiribojant nuo kažkokių sportinių rezultatų, inspiruoja labiausiai“, – sakė O.Jurevičius.

Veiklų pradžia Kaune, bet vizijoje ir kiti Lietuvos miestai bei miesteliai

Kaune įsikūrusi, nauja ne pelno siekianti organizacija „Next Goal“, čia ir planuoja pradėti savo veiklas.

„Next Goal: Active“ pavadinimu pažymėtos veiklos bus nukreiptos į aktyvumo programas, o „Next Goal: Edu“ – edukacines programas, kuriose bus kalbama vaikams bei jaunimui aktualiomis temomis.

Organizacija sieks bendradarbiavimo su įvairiais Kauno miesto vaikų dienos centrais, socialiniais darbuotojais, švietimo įstaigomis, taip pat su įvairiomis vyriausybinėmis bei nevyriausybinėms organizacijomis.

„Pradedame Kaune, žinome situaciją miesto mikrorajonuose, konsultuojamės su įvairiais vaikų dienos centrais.

Tačiau, reikia nepamiršti ir to, kad mažesniuose miesteliuose, tas tinkamas vaikų bei jaunimo užimtumas yra dar sudėtingesnis. Veiklų pasirinkimas, ten nėra toks didelis, kaip didžiuosiuose miestuose. Tikimės, kad mums pavyks išplėsti savo veiklos geografiją ir į tuos mažesnius Lietuvos miestus bei miestelius“, – apie planus, pasakoja organizacijos vadovas.

Profesionali komanda ir organizacijos ambasadoriai

Naujoje organizacijoje darbuosis profesionalai, kurie specializuojasi, būtent, darbo su vaikais ir jaunimu srityje.

„Next Goal“ psichologinei programai vadovaus Ieva Vainoraitė, o projektams – Laisvydas Gudaitis.  

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko suburti profesionalus, kurie jau daug metų dirba vaikų bei jaunimo ugdymo srityje bei skleidžia tas vertybes ir požiūrį, kuriomis gyvens ir visa Goal‘o organizacija. Artimiausiu metu, prie mūsų dar prisijungs ir sporto programos vadovas, kuris, taip pat turi ilgametę patirtį dirbant su vaikų fiziniu ugdymu“, – džiaugiasi, „Next Goal“ vadovas.

„Next Goal“, kvies ambasadorius, savanorius ir visus kitus žmones, norinčius prisidėti prie prasmingos organizacijos veiklos bei pasidalinti su vaikais bei paaugliais savo patirtimi ir žiniomis.

© www.nextgoal.lt

 

Ovidijus
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Similar Posts

„Next Goal“ – organizacija, sieksianti futbolą Lietuvoje perteikti esminėmis jo spalvomis
„Next Goal“ – organizacija, sieksianti futbolą Lietuvoje perteikti esminėmis jo spalvomis

Tiek praėję metai, tiek ir šie, neabejotinai, paliks ryškų pėdsaką, ne tik fizinėje, bet ir psichinėje žmonių

[contact-form-7 id="1811" title="Contact form 1"]